Co nabízím

Co vás čeká při první návštěvě?

Při vaší první návštěvě očekávejte důkladnou konzultaci, kde si promluvíme o vašem zdraví, zvyklostech a také vašich cílech. Zjistím kvalitu vašeho pulsu, vzhled jazyka a společně projdeme podrobným dotazníkem. 

Pokud máte lékařské a laboratorní zprávy, určitě je vezměte s sebou. 

Propojením všech informací vyhodnotím váš zdravotní stav a a vysvětlím vám základní souvislosti. Následně vám navrhnu individuální plán terapie pomocí osvědčených metod tradiční čínské medicíny.

Proč zvolit tradiční čínskou medicínu?

Tradiční čínská medicína (TČM) je dědictvím starověké Číny, je jedním ze vzácných příkladů lékařství, které přežilo v živé tradici několik tisíciletí. Během svého dlouhého vývoje vstřebala mnoho principů z jiných akademických a kulturních oblastí. Sjednocuje je v jedinečném systému medicíny s mimořádným teoretickým základem, bohatými zkušenostmi a významným léčebným efektem.

TČM má celostní přístup, věnuje zvláštní pozornost harmonii mezi člověkem a přírodou a rovnováze systémů a orgánů uvnitř těla. Je kladen velký důraz na budování zdravé energie Qi, pokud totiž kvalitní Qi máme dostatek, je naše tělo lépe připraveno čelit patogenním vlivům, které napadají náš obranný systém. TČM se tedy nezabývá pouze terapií již vzniklých onemocnění, ale velkou důležitost klade zejména na prevenci a budování vnitřní síly, pomáhá nastartovat samoléčebné procesy uvnitř těla a pomáhá nám k navrácení se do stavu rovnováhy. 

Léčebné metody tradiční čínské medicíny

Stimulace akupunkturních bodů

Stimulace akupunkturních bodů uvádí člověka do parasympatického stavu, tedy do stavu odpočinku a regenerace, ve kterém dochází k uvolnění těla i ducha. Celý organismus, orgány i psychika se navrací do souladu.

Baňkování & guasha

Přikládání baněk na kůži či masáž nefritovou destičkou rozproudí krevní a lymfatický systém a rozhýbe stagnující energii. Skvělá metoda nejen pro odstranění bolesti zad a pohybového aparátu.

Fytoterapie

Čínská bylinná léčba zahrnuje několik set léčivek, které jsou předepisovány ve směsích individuálně připravených pro daného klienta. Primárním cílem na nastolení vnitřní rovnováhy a podpora samoléčebného procesu.

Dietetika

Každá potravina, kterou stravou přijímáme, se v těle chová stejně jako bylina. Má tedy účinek na naše zdraví a rovnováhu. Může podpořit léčebné a ozdravné procesy našeho těla anebo naopak uškodit.

Další využívané metody

Bachovy esence

Bachovy květové esence jsou přírodní terapií, která pracuje zejména s negativními emocemi. Působí na jemnohmotné úrovni a vyhání emocionální bolesti, které časem poškozují naše zdraví a zhoršují hojení.

Raindrop terapie

Raindrop terapie je léčebná technika, která využívá čisté esenciální oleje. Kombinuje aromaterapii, reflexologii a masáž. Účelem terapie je nastolit celkovou rovnováhu, harmonii a tělesnou pohodu – mentální, fyzickou i emocionální.  

Relaxační a zkrášlující metody

Masáže

Ex ea commodi consequatur quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur vel illum qui. 

Beauty akupunktura

Ex ea commodi consequatur quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur vel illum qui.