Stimulace akupunkturních bodů 

Stimulace akupunkturních bodů je prastarou léčebnou technikou, která se používá již více než 3000 let. Akupunkturní body leží na tzv. akupunkturních drahách, které tvoří na těle člověka hustou síť a které se vzájemně ovlivňují. Stimulací určitého bodu na těle působíme na energii Qi, která v této dráze proudí. Pokud je člověk zdravý, proudí tato energie harmonicky. Disharmonie v energetickém toku se projeví na fyzickém i psychickém zdraví člověka. Stimulace akupunkturního bodu navrací celý organismus, jednotlivé orgány i psychiku do souladu.

Pokud neumíte vypnout, tak je tato metoda právě pro vás

Stárnutí je přirozenou součástí našeho života, pokud jsme ovšem dlouhodobě zatíženi velkou mírou stresu, stárneme mnohem rychleji. Stres ovlivňuje naše nadledvinky a spánek, snižuje imunitu, zvyšuje chutě na nezdravá jídla, vytváří zánět, svalové napětí a mnoho dalšího.

Stimulace akupunkturních bodů uvádí člověka do parasympatického stavu, tedy do stavu odpočinku a regenerace, ve kterém dojde k uvolnění těla i ducha. Obecně ho máme nedostatečně aktivovaný, neboť jsme jako společnost čím dál více vystaveni tlaku na výkon, žijeme v rychlém a stresujícím prostředí.

Stimulace akupunkturních bodů spouští schopnost těla seberegulovat se a léčit se. Sama o sobě nebo jako doplněk jiných léčebných postupů nejen léčí vaše příznaky, ale dostává se ke kořenové příčině vašich problémů. Je to nejlepší, nejúčinnější a velmi přirozený způsob, jak obnovit své zdraví.

Stimulace akupunkturních bodů na uchu

Stimulaci akupunkturních bodů na uchu lze použít jako samostatnou nebo doplňkovou metodu léčebné terapie. Ušní boltec si lze představit jako miniaturní mapu lidského těla, na které je možné lokalizovat přibližně 50 konkrétních bodů. Jedná se o velmi jednoduše aplikovanou metodu, která má širokou škálu využití.